Jednym z podstawowych problemów, jakie mają osoby piszące prace licencjackie bez wątpienia jest ich objętość. O ile bowiem temat jest ciekawy i szeroki, to napisanie pracy licencjackiej o objętości osiemdziesięciu, czy też stu stron nie jest trudne. Czasem jednak problem badawczy jest ciekawy i kompleksowy, ale wąski. Na szczęście, edytor tekstu pozwala nam zastosować kilka sztuczek, które zwiększą optycznie powierzchnię licencjatu.
Najważniejszym zabiegiem, który zwiększa objętość treści pracy licencjackiej, czy też dowolnej innej rozprawy jest modyfikacja interlinii. Interlinia jest uznawana przez edytor testu typu Microsoft Word za odstęp między wierszami. Najlepiej ostawić ją na wartość 1,5 wiersza, ponieważ w takiej sytuacji tekst na stronie staje się bardziej przejrzysty, a ilość stron rośnie.
Kolejną kwestią mającą wpływ na objętość pracy dyplomowej jest zastosowana czcionka. Istnieje bardzo wiele typów czcionki, a szablon każdej jest nieco inny. W związku z tym, możemy, zmieniając po prostu typ czcionki, poszerzyć wymiary pracy. Większa od Times New Roman jest na przykład czcionka Arial, w związku z czym wielu studentów ją stosuje.
Jak widzimy, możliwości poszerzenia tekstu w aspekcie optycznym jest naprawdę sporo. Warto więc z nich skorzystać, aby poprawić objętość swojego tekstu rozprawy dyplomowej.