Studenci przygotowujący się do napisania lub będący już w trakcie pisania swych prac licencjackich, nie powinni zapomnieć o możliwościach wstawienia i edycji w programie MS Word wykresów dzięki kilku wartym do poznania funkcjom tegoż programu.
Wykresy pomagają wzbogacić wizualnie zawartość naszej pracy i są efektownym sposobem prezentacji danych matematycznych w pracy końcowej. Można je przygotować sobie wcześniej w Excelu na bazie danych, które tworzy się w osobnym arkuszu, a potem wykres ten wstawić w naszej pracy poprzez menu "Wstaw", polecenie "Obiekt", a następnie wybranie spośród możliwych do wstawienia typów obiektów "Wykresu programu Microsoft Excel".
Wstawia nam się w te nasze prace licencjackie przykładowy wykres słupkowy utworzony na bazie danych zawartych w przykładowym arkuszu danych, który możemy edytować, klikając prawym przyciskiem myszy na jego obszar i wybierając np. opcję "Typ wykresu". Wtedy możemy zamienić wykres słupkowy na kołowy, liniowy, punktowy, warstwowy lub jakikolwiek inny, zależnie od tego, jak najlepiej i najkorzystniej będą prezentować się dane, które chcielibyśmy zawrzeć w naszej pracy końcowej.
Inną przyjazną i funkcjonalną opcją jest umieszczenie w pracy licencjackiej jednego lub kilku hiperłącz do osobnych arkuszy z danymi lub wykresami sporządzonych w Excelu. Hiperłącze takie wstawia się poprzez menu "Wstaw", polecenie "Hiperłącze" (przydatny skrót klawiaturowy to Alt+Ctrl+H), a następnie wybranie spośród istniejących już plików pliku programu Excel, w którym umieszczony jest jakiś nasz wykres.
Hiperłącze takie przybiera formę fragmentu tekstu oznaczającego lokalizację dokumentu, w kolorze intensywnie niebieskim i podkreślonego, z rozwinięciem ".xls", wskazującym na program, w którym jest utworzone. Tzw. śledzenie tego łącza, czyli zwykłe przełączenie z edytora tekstów na arkusz programu Excel, następuje po kliknięciu na nie z równoczesnym przytrzymaniem klawisza CTRL. Po kliknięciu łącze zmienia barwę z intensywnie niebieskiej na fioletową.